Minulý čtvrtek byla na portálu Aukro zahájena dražba obrazu Cesta Poutníka nevidomé výtvarnice Ley. Vyvolávací cena obrazu byla 3 000 Kč. K dnešnímu dni se cena vyšplhala na 7 100 Kč. Postarali se o to čtyři zájemci o koupi obrazu, kteří své částky postupně navyšovali. Ještě 4 dny je možné se do aukce zapojit. 

Konec je naplánován na sobotu 15.1. ve 20 hodin.

Aukci naleznete na tomto odkazu: https://bit.ly/AukceCestaPoutníka

Koupí obrazu nový majitel podpoří obecně prospěšnou společnost Tyfloservis, která podporuje dospělé lidi s vážným zrakovým postižením na cestě k nezávislému způsobu života. Působí též na okolní společnost směrem k překonávání bariér vůči zrakově postiženým lidem.

Pro zapojení do aukce je třeba se na portálu zaregistrovat. Pak už stačí najít příslušnou dražbu a nabídnout nejvyšší cenu. Pojďte do toho s námi!

O Lee

Nevidomá výtvarnice Lea se malování věnuje celý život. Tvoří pro sebe i druhé, pro radost i uvolnění něčeho, co ji zrovna tíží. Maluje rukama. V rukách se jí postupem času rozvinul instinkt pro rozpoznávání barev, který ji vede v jejich výběru i tazích na plátně. I když nevidí, barvy na jejích obrazech ladí a vytvářejí obrazce, které vidícímu člověku připomínají konkrétní vzory a příběhy. O svých dílech sama říká: „V mých obrazech je léčivý magnetismus, což může vnímat senzitivní člověk, ale také nemusí. Obdobně to působí na realisticky naladěné lidi, kteří svoje pocity vyjadřují jinak. Moje tvorba přitahuje milovníky umění a originality.“

Lein příběh je spjat s odchodem ze Slovenska do Čech, kde měla zprvu jen pár přátel. Od začátku však věděla, že chce žít v Hradci Králové. Historickou část města poznala ještě v době, kdy viděla, a byla jí moc milá. Dnes žije ve městě již 16 let, pracuje jako psychoanalytička a tvoří.

Na cestě ke zvládání každodenního života bez zraku ji podporuje královéhradecká pobočka Tyfloservisu. Ve spolupráci s ní Lea právě absolvuje nácvik orientace a samostatného pohybu v prostoru s jejím čtyřnohým kamarádem. V minulosti však využila i dalších služeb a nácviků dovedností pro překonání zrakové ztráty. O službách Tyfloservisu Lea říká: „Nikdy jsem nedostala tak kvalitní a profesionální podporu jako v této společnosti. Kromě odborného přístupu si na pracovnicích střediska cením jejich lidskosti a přátelskosti. Proto jsem se spontánně rozhodla také přiložit ruku k dílu a podpořit Tyfloservis vlastním výtvorem.“

O obrazu

Název: Cesta Poutníka

Velikost: 55 x 65 cm

Akryl na plátně