Tradiční sbírka na podporu nevidomých a slabozrakých osob je opět tady. V pondělí 10. října se do ulic rozejdou dobrovolníci v bílých tričkách, kasičkami a bílými pastelkami, které si bude možné zakoupit za minimální cenu 30 Kč.

Sbírka letos potrvá tři dny a slavnostně ji ukončíme koncertem na Václavském náměstí v Praze, kde zazpívá Vojtěch Dyk.

Více informací o koncertě se dozvíte brzy.

V případě, že naše dobrovolníky nepotkáte, nás můžete podpořit i online.

Jak sbírku Bílá pastelka podpořit online?

Buďto pomocí QR kódu s přednastavenou částkou 50 Kč nebo DMSkou ve tvaru DMS PASTELKA 30, 60 nebo 90, podle částky, kterou chcete přispět, na číslo 87 777. Přispět můžete také bezhotovostně na číslo účtu: 8888332222/0800, jako VS uveďte 300.

A jaké služby koupí bílé pastelky podpoříte? 

Tyfloservis, o.p.s. nabízí nevidomým a slabozrakým lidem starší 15 let služby, které mají za cíl přispět k jejich samostatnosti.

K nejčastěji využívaným službám však patří výběr vhodné optické nebo kompenzační pomůcky. U nás si je klienti vyberou, naučí se jí používat a následně si ji mohou v pořídit v Tyflopomůckách.

Mezi další oblíbené služby patří Nácvik sebeobslužných dovedností, kdy se nevidomý či slabozraký klient učí, jak pečovat o sebe a svou domácnost nebo Kurz prostorové orientace a samostatného pohybu, který je nezbytný pro to, aby klient mohl samostatně cestovat do práce, na úřad, či za přáteli, sám zvládal nákupy aj.


O dalších nabízených službách si můžete přečíst ZDE.