V návaznosti na předchozí zprávu o rekonstrukci prostor kolem střediska Tyfloservisu v Hradci Králové bychom Vás chtěli informovat, že od 1. 8. 2022 bude středisko fungovat na náhradní adrese Pod Zámečkem 1763/9, Hradec Králové – viz https://mapy.cz/s/fenulucuka, GPS souřadnice: 50.1863650N, 15.8513278E. Jde o nízkou bezbariérovou budovu umístěnou mezi obytnými domy, která nese název Spolkový dům. Kapacita parkovacích míst v blízkosti domu je dostatečná a není zpoplatněná.

Stávající prostory v ulici Milady Horákové budou zavřené přibližně 2 měsíce, oficiálně do 30. 9. 2022, kdy bude probíhat rekonstrukce ochozu venkovního patra. Poté bude středisko opět otevřeno. Po dobu rekonstrukce budou zachovány všechny služby střediska v obvyklém rozsahu. Stejně tak funkční budou telefonické kontakty a e – mailové adresy.

Popis cesty na náhradní adresu

Spolkový dům je od nákupního centra Pod Strání vzdálen přibližně 300 metrů směrem k Brněnské výpadovce na Moravu. Lze k němu dojít pěšky ulicí Urxova, která tvoří spojnici mezi centrem a ulicí Pod Zámečkem. V cestě k přechodnému zázemí střediska můžete tedy využít původní spoje MHD č. 4, 24, 23 a 27. Po dobu rekonstrukce vás také do náhradních prostor doprovodíme od konečné zastávky Pod Strání. Také je možné domluvit se na nácviku trasy do nového působiště.

Další možností je využít spoje MHD č. 1, 2 a 27, které jedou na zastávku Na Plachtě na Brněnské ulici. Ta je od Spolkového domu vzdálená přibližně 150 metrů. I z této zastávky vás doprovodíme nebo naučíme trasu.