Služební automobily jsou pro práci instruktorů stěžejní. Díky nim se dostanou za klienty i do nejzapadlejších koutů republiky a mohou tak plnohodnotně poskytovat službu sociální rehabilitace podle potřeb konkrétních klientů. Jsou tedy často využívané, a proto je potřeba je nejen udržovat, ale i po nějakém čase vyměnit za nové, aby byly spolehlivé a bezpečné.

Díky Nadačnímu fondu Mathilda jsme mohli za poslední rok pořídit již čtyři automobily. Dne 18. května proběhlo slavnostní předání dvou vozidel Škoda Fabia Combi instruktorkám z Olomouckého a Pardubického kraje. Předání proběhlo v AUTOCENTRU JAN ŠMUCLER sro v Plzni za přítomnosti jednatele společnosti Miroslava Bláhy. Autosalón nám na pořízení vozu poskytnul slevu. Za to mu děkujeme!

Předání aut se neslo v příjemné a uvolněné náladě. Oceňujeme také profesionální přístup. Naše pracovnice byly seznámeny s technickými parametry vozidel, jeho obsluhou i požadavky na servis.

Olomouckému středisku byl předán automobil v bílé barvě, pardubickému, na kterého kromě Nadačního fondu Mathilda, přispěli také Pardubický kraj a Nadační fond Jiřího a Michel Stašových, automobil v modré barvě.

Krom profesionální přístupu jsme ocenili také zájem majitele a jednatele autosalónu o problematiku života s těžkou zrakovou vadou a o činnost Tyfloservisu a Nadačního fondu Mathilda.

Díky řediteli nadačního fondu, Luboši Krapkovi, mohly kolegyně odjet z Plzně s plnou nádrží, která jim byla nadačním fondem zaplacena. Tento dar nás velice příjemně překvapil.

Třetím darem od Mathildy bylo pozvání na oběd do příjemné restaurace, kde bylo předání aut završeno. Pak už instruktorky čekala sice dlouhá cesta domů, ale díky novým automobilům bezpečnější.