Tlačítko jak mohu pomoci
 

Drobečková navigace

Obrázek paní přechazející přechod s vodícím psem

Více než 30 let zkušeností

Od roku 1991 jsme pomohli 68 000 klientů s těžkou zrakovou vadou. V rámci sociální rehabilitace absolvovali naši klienti až 11 000 krátkodobých a dlouhodobých kurzů (např. kurzy prostorové orientace a samostatného pohybu, kurzy čtení a psaní Braillova bodového písma atd.). V průběhu 30 let jsme vystavili 36 000 doporučení na optické pomůcky.

Pomáháme v celé České republice

Naše služby poskytujeme v rámci 13 krajských středisek, a to jak ambulantní, tak terénní formou. Díky tomu jsme schopni se dostat ke klientům v rámci celé České republiky. 

Naše služby poskytujeme ZDARMA

Služby Tyfloservisu byly a vždy budou nevidomým a slabozrakým klientům poskytovány zcela zdarma. Je pro nás důležité, aby byla služba dostupná všem, kdo potřebují naši pomoc.

Ke klientům přistupujeme individuálně

Každý člověk se zrakovou vadou je naprosto jedinečný. Volíme tedy přístup s ohledem na jeho situaci, možnosti i omezení.

Více o zrakových vadách naleznete na stránce Typy zrakových vad.

Vzděláváme sebe i ostatní

Pomoc vždy poskytujeme profesionálně, proto je pro nás důležité, aby se naši zaměstnanci neustále vzdělávali v oblastech sociální práce a rehabilitace. Současně působíme na společnost, aby dokázala přispívat k samostatnosti našich klientů a pomohla tam, kde je to potřeba.

V ČR žije až 200 000 lidí s těžkou zrakovou vadou

Ztráta zraku se dotýká převážně lidí ve starším věku. K nejčastějším příčinám se řadí věkem podmíněná makulární degenerace, která postihuje až 15 % osob starších 65 let. Ta má za následek poškození sítnice a výpadek centrálního vidění. Příčinami ztráty zraku mohou být i různé nešťastné nehody. Zrak není samozřejmostí.