Tlačítko Jak mohu pomoci
 

Ilustrační foto Poskytování služby od 1.1.2021

Fungování Tyfloservisu od 1.1.2021

V souladu s doporučením MPSV ČR pokračujeme v poskytování služeb nevidomým a slabozrakým klientům.

Služby poskytujeme distančně (telefonicky, prostřednictvím videohovoru, e-mailem, dopisem), ambulantně nebo terénně.

Vždy záleží na vyhodnocení aktuální situace a individuální dohodě se zájemcem. Při poskytnutí služeb terénní a ambulantní formou, tedy při přímém osobním kontaktu, je kladen důraz na dodržení hygienických opatření na obou stranách (nošení roušek, případně respirátorů, dezinfekce rukou). Pracovník Tyfloservisu může být dle okolností vybaven také rukavicemi, ochranou očí (brýlemi nebo štítem), případně návleky na obuv. Ve střediscích dbáme na větrání místností, dezinfekci dotýkaných povrchů a předmětů.

V této mimořádné situaci je pro Tyfloservis, o.p.s. obzvláště důležité, aby byla zajištěna bezpečnost klientů. Primárně jsou poskytnuty služby těm, u kterých je zjištěno riziko ohrožení zdraví či života.

V případě zájmu o služby je třeba kontaktovat nejbližší krajské středisko nejprve telefonicky nebo mailem (viz kontakty).

Celkově v souvislosti s pandemií COVID-19 sledujeme všechna platná usnesení Vlády ČR, opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, doporučení Ministerstva práce a sociálních věcí apod.

Děkujeme všem, že dodržujete bezpečnostní zásady a že dbáte nejen na své zdraví, ale také na zdraví všech ve vašem okolí.