I v letošním roce Tyfloservis nabídne v rámci doprovodného programu mezinárodního divadelního festivalu návštěvu temné kavárny. Ta bude otevřena ve dnech 27. až 29. června v Soukromém hudebním klubu č. p. 4 v historickém jádru města Hradce Králové. Návštěvníkům zprostředkuje zážitek z pobytu ve tmě spojený s konzumací nápojů a drobného občerstvení. Dále setkání s nevidomými a slabozrakými lidmi, kteří budou v kavárně obsluhovat a také povídat o svém životě.

Kde a kdy?

Kavárna bude otevřena od pondělí do středy od 14 do 21 hodin na adrese Velké náměstí 145. Návštěvníci do ní mohou vstoupit vždy v celou hodinu. Už do kavárny půjdou v klapkách na očích a sundají si je až dole v podzemních prostorách. Zde stráví necelou hodinu v úplné tmě. Místa doporučujeme dopředu rezervovat na telefonním čísle 608 572 340.

„Návštěva temné kavárny nabízí vidícím lidem nevšední zážitek, kdy se ocitají v úplné tmě, aniž by měli na očích tmavé brýle, které si mohou při prvním zaváhání či nejistotě sundat. Zjistí, že v dané situaci je všechno trochu jinak, než byli doposud zvyklí. Pro návštěvníky je to obvykle zážitek na celý život“, uvádí ThDr. Eva Machová, Th.D., ředitelka společnosti.

Program akce

Setkání s nevidomými lidmi zprostředkují tři hosté kavárny. V pondělí vystoupí nejen v černobílém světě známý interpret Radek Žalud, který byl oceněn v několika pěveckých soutěžích a vystupoval s takovými osobnostmi jako jsou Aneta Langerová, Bára Basiková a Eva Urbanová. V úterý se s obytným autem a Oľgou Šintákovou vydáme do různých koutů světa a budeme svědky cestovatelské vášně, kterou oslabený zrak rozhodně nezastaví. Ve středu nás svým zájmem osloví Vlasta Kobulská, která chová lásku ke květinám, keřům, stromům a s ohledem na jejich původ a charakter z nich tvoří přírodní zahradu.

O projektu Tyfloservis

Obecně prospěšná společnost Tyfloservis podporuje dospělé lidi s těžkým zrakovým postižením na cestě k samostatnému a nezávislému životu. Působí také na okolní společnost v překonání bariér vůči této skupině lidí. Celostátní projekt se sídlem v Praze zajištěný středisky v jednotlivých krajských městech klientům poskytuje své služby přes třicet let. Temnou kavárnu otevírá již po sedmé královéhradecké středisko Tyfloservisu ve spolupráci s organizátory divadelního festivalu a za finanční podpory Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Více informací najdete na www.tyfloservis.cz a https://www.facebook.com/Tyfloservis/.

Kontakt na organizátora
Daniela Morávková
vedoucí střediska
tel.: 608 572 341
e-mail: moravkova@tyfloservis.cz